Chci se stát pěstounem

 

PORADENSTVÍ A DOPROVÁZENÍ, KONZULTAČNÍ SLUŽBY

 

Pro zájemce o pěstounství z řad veřejnosti máme možnost bezplatných individuálních konzultací, které vede náš sociální pracovník. Setkání probíhají po předchozím objednání v prostorách bezbariérové pobočky ve Valašském Meziříčí, Havlíčkova ulice 234,  budova Báňských projektů – 4.patro, případně ve Vámi zvoleném prostředí (např. u vás doma).

 

Pokud uvažujete o tom, že byste se stali pěstouny – a to ať již pěstouny dlouhodobými či na přechodnou dobu, připravte se na zpravidla zdlouhavý proces (může trvat rok i déle). Tak jako u jiných profesí a činností, ne každý má dispozice ke všemu a děti, které potřebují vaši péči, neměly jednoduchý osud. Proto potřebují, aby jejich noví lidé byli trpěliví, se správnou motivací a především by měli vědět, co vše pěstounská péče obnáší. Není možné experimentovat.

 

Velmi užitečné informace k pěstounství načerpáte mimo jiné také z příručky Já, pěstoun, která je ke stažení na webové stránce kampaně Hledáme rodiče http://hledamerodice.cz/pestounska-pece/co-je-to-pestounstvi/

 

Co od nás můžete v průběhu konzultace očekávat?

 

  • podáme Vám podrobnější informace o jednotlivých druzích náhradní rodinné péče
  • popíšeme Vám celý proces zprostředkování náhradní rodinné péče
  • předáme Vám informační brožury o náhradní rodinné péči
  • ukážeme Vám formuláře, které je třeba vyplnit
  • zprostředkujeme Vám kontakt s náhradním rodičem, který se s Vámi podělí o konkrétní praktické postřehy
  • zapůjčíme Vám odbornou literaturu z naší knihovny

 

Pokud máte zájem se dozvědět více o pěstounství, nebo si domluvit osobní konzultaci, kontaktujte sociálního pracovníka poradny, kde se Vám bude věnovat  Mgr. Jana Lexová, na tel. : 777 721 683,  nebo e-mailu: lexova.rodinaunas@gmail.com

 

Jsme partnerskou organizací pro kampaň Hledáme rodiče http://hledamerodice.cz  v regionu Zlínského a Moravskoslezského kraje, realizovanou Nadačním fondem J&T.

 

hledamerodice