Chci se stát pěstounem

 

PORADNA NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE – PRO ZÁJEMCE O PĚSTOUNSTVÍ

 

Pro koho je poradenství určeno?

Pro zájemce o pěstounství z řad informované veřejnosti.

 

Kdo poradenství poskytuje?

V Poradně pro náhradní rodinnou péči Rodiny u nás, se setkáte se zkušeným sociálním pracovníkem, který doprovází pěstounské rodiny a má přímou zkušenost s procesem  zprostředkování náhradní rodinné péče v ČR.

 

Jak poradenství pro zájemce o pěstounství probíhá?

Setkání je formou bezplatných individuálních konzultací, které vede náš sociální pracovník poradny pro náhradní rodinnou péči.

 

Co od nás můžete v průběhu konzultace očekávat?

  • podáme Vám podrobnější informace o jednotlivých druzích náhradní rodinné péče
  • popíšeme Vám celý proces zprostředkování náhradní rodinné péče
  • předáme Vám informační brožury o náhradní rodinné péči
  • ukážeme Vám formuláře, které je třeba vyplnit
  • zprostředkujeme Vám kontakt s náhradním rodičem, který se s Vámi podělí o konkrétní praktické postřehy
  • zapůjčíme Vám odbornou literaturu z naší knihovny

 

Kde setkání probíhá?

Setkání probíhají po předchozím objednání. Máte možnost si zvolit návštěvu v našich prostorách bezbariérové pobočky ve Valašském Meziříčí, Havlíčkova ulice 234,  budova Báňských projektů – 4.patro, případně ve Vámi zvoleném prostředí (např. u vás doma), nebo kdekoliv jinde, po předchozí domluvě.

 

Co když jsem zdaleka?

Podle místa Vašeho bydliště vám bude předán kontakt na nejblíže působícího sociálního pracovníka Rodiny u nás, případně Vás doporučíme kontakt na spolupracující organizaci.

 

 Jak dlouho to potrvá, než se stanu pěstounem?

Pokud uvažujete o tom, že byste se stali pěstouny – a to ať již pěstouny dlouhodobými či na přechodnou dobu, připravte se na zpravidla zdlouhavý proces (může trvat rok i déle). Tak jako u jiných profesí a činností, ne každý má dispozice ke všemu a děti, které potřebují vaši péči, neměly jednoduchý osud. Proto potřebují, aby jejich noví lidé byli trpěliví, se správnou motivací a především by měli vědět, co vše pěstounská péče obnáší. Není možné experimentovat.

Velmi užitečné informace k pěstounství načerpáte mimo jiné také z příručky Já, pěstoun, která je ke stažení na webové stránce kampaně Hledáme rodiče http://hledamerodice.cz/pestounska-pece/co-je-to-pestounstvi/   

 

 

Pokud máte zájem se dozvědět více o pěstounství, nebo si domluvit osobní konzultaci, kontaktujte sociálního pracovníka poradny, kde se Vám bude věnovat  Mgr. Jana Lexová, na tel. : 777 721 683,  nebo e-mailu: lexova.rodinaunas@gmail.com

 

 

 

Jsme partnerskou organizací pro kampaň Hledáme rodiče http://hledamerodice.cz  v regionu Zlínského a Moravskoslezského kraje, realizovanou Nadací J&T.

 

hledamerodice